#5 Rande s nemovitostí a upatlaný smraďoch. Co mají společného?

Vítám vás u posledního článku série, která by měla sloužit jako základ pro každého, kdo nabízí svou nemovitost na realitním trhu.

Jaké téma jsme ještě neprobrali?

Dnes si s trochou nadsázky posvítíme na samotnou schůzku se zájemcem ve vámi nabízené nemovitosti.

Představte si, že jste prostřednictvím online seznamky potkali někoho nového, kdo vás opravdu zaujal. Prezentuje na svém profilu fotky svalovce či modelky v bikinách, popis povahy a milovaných zálib se zdá být dokonalý, dokonce i komunikace bez gramatických chyb. Hmmm, to by chtělo, konečně se setkat, říkáte si!

Přijdete na domluvené místo plni očekávání a tam… upatlaný smraďoch s pivním pupkem nebo zmalovaná puberťačka, co si okusuje oprýskaný lak z nehtů. Asi se otočíte na patě a utečete, anebo schůzku protrpíte a naznačíte velmi opatrně, že tohle tedy zaručeně nebude klapat.

Stejně je to i s osobní prohlídkou nemovitosti. Máte úžasné fotografie a vymazlený inzerát? Bezva, ale je tu ještě jedna věc, kterou nesmíte podcenit! Jak už tušíte, je to příprava nemovitosti před samotnou schůzkou.

Vše zabere nějaký ten čas, ale pokud si schůzky s více zájemci domluvíte s menší pauzou hned po sobě, nebudete litovat. Na místo se tedy dostavte dřív, než první zájemce a pusťte se do práce.

Vyvětrejte a provoňte prostor

Otevřete na chvíli všechna okna, aby vnikl do místností čerstvý vzduch. Vyneste odpadky, možná jsou už trochu cítit. Přirozené a lidským smyslům příjemné vůně dosáhnete například zalitím kávy (turka) nebo ohříváním kousku skořice v troubě (cca 150 stupňů), kterou asi po 15 minutách otevřete. Velmi doporučuji vonné svíčky nebo vosky, které opravdu voní, a to velmi příjemně. Například právě po kávě nebo právě upečeném cukroví.

Roztáhněte žaluzie, závěsy, rozsviťte světla a lampy

Zejména v tomto počasí, kdy je světla málo, opravdu rozsviťte úplně vše. Světlo zútulní a zateplí prostor. I při focení jste přece měli všude rozsvíceno, že?

Odstraňte vše z povrchů, osobní věci

Možná už v nabízené nemovitosti dávno nebydlíte, možná dosud ano. Ať už je to jakkoli, krámy musí pryč. Také nezapomeňte zkontrolovat prostor před vstupem do bytu. Odstraňte boty a další zbytečnosti. Zájemce by měl mít dost místa pro svůj kabát a své boty na vaší chodbě. Zredukujte tedy věci i tam.

Je všude čisto?

Předpokládám, že nezvete zájemce o vaši nemovitost do absolutního bince. Nicméně ověřte čistotu záchodů, koupelny, přeleštěte zrcadla, kuchyňskou linku.

TIP: Máte po ruce modrou ústní vodu? Nalijte jeden až dva plné uzávěry do toalety.

Teď už bude vše na vás

Zalijte čaj, připravte nějaké malé občerstvení na konferenční stolek. Zkontrolujte čistotu sebe sama a nezapomeňte vykouzlit úsměv na rtech. Můžete přivítat svého hosta a začít prodávat.

Přeji vám, aby se vaše nemovitost na realitním trhu moc neohřála. S tzv. „ležáky“ už nenadělají skoro nic ani kouzla Home Stagingu. Věnujte více času přípravě a budete překvapeni, jak to půjde rychle.

Mějte se krásně a užijte si předvánoční čas v poklidu,

Za o domovē,

Pavlína

Pavlína Štefanová
Je nadšená organizátorka domovů, Home Stagerka a interiérová fotografka. Spolu s Lucií Kocman vytvořily projekt O domovē. Pomáhají vnést do každého domova systém a harmonii. Jsou autorky internetového seriálu Královny pořádku.
Komentáře