Jsem  interiérová fotografka a Home Stagerka

S láskou pomáhám majitelům nemovitostí perfektně připravit jejich majetek do nabídky a učím je, jak oslovit prostřednictvím fotografie či videa svého vysněného klienta

Wikipedie: Home staging [čti houm stejdžing] je příprava nemovitosti na prodej nebo pronájem a její profesionální prezentace na realitním trhu. Na rozdíl od interiérového designu, který je zaměřen na vlastní domov nebo firemní prostory, Home staging se zaměřuje na nemovitosti určené k prodeji nebo pronájmu. Cílem je zvýšení atraktivity nemovitosti pro co nejširší okruh potenciálních zájemců a to především sladěním barevných schémat, uspořádáním nábytku a barevně sladěných doplňků, nastavení osvětlení a odstranění všech negativních elementů, které by potenciálnímu zájemci ztěžovaly představu, že by právě tady mohl bydlet.

Jsem milovanou a milující partnerkou svého manžela a maminkou tří malých dětí. Už s prvním dítětem jsem objevila svou vášeň, která mě od té chvíle naplňuje. Starám se s nejvyšším nasazením o naše nemovitosti tak, aby nám zaručovaly stabilní a co nejpříjemnější příjem. 

Své zkušenosti sdílím prostřednictvím tohoto webu a pomáhám lidem, aby se dokázali postarat o často těžko nabytý majetek se vší parádou a zajistili tak sobě i své rodině finanční pohodu. Úžasná zpětná vazba mých klientů mi doslova dává křídla!

 

vždycky to však nebyla taková pohoda...

Ještě před šesti lety jsem celé dny trávila za počítačem v kanceláři v obrovské nadnárodní firmě a tupě hleděla do excelovských tabulek. Práce ve finančním kontrolingu je nevděčná. Za chyby se „trestá” a úspěchů si nikdo nevšimne. Už po dvou letech jsem se cítila vyčerpaná a demotivovaná. Nechala jsem se tak trochu „zachránit“ těhotenstvím a doufala, že bude líp. 

Na mateřskou jsem nastoupila v květnu, krásné léto bylo před námi a my si to s dcerou užívaly v podstatě stále venku. S podzimem a s přechodem z mateřské na rodičovský příspěvek mi už ale do zpěvu nebylo. Počítala jsem každou korunu a cítila se "nepotřebná". Manžel byl v podstatě pořád v práci a na mě padaly strachy a pocity "Nejsem dost dobrá, nepřináším finance". Jsem "jen matka".

 

V lednu roku 2013 se pro naše potřeby konečně uvolnil byt, který manžel prozíravě odkoupil ve svých 27 letech. Děkuji mu za toto osvícené rozhodnutí každý den! Tím nastal v našem rodinném životě zlom. V centru města ani jeden z nás s rodinou bydlet nechtěl a plán byl tedy jasnýByt zrekonstruujeme, pronajmeme a budeme hledat vlastní bydlení místo současného podnájmu.

To byla příležitost pro mě. Plně jsem se ujala vyřizování půjčky, zařizování rekonstrukce a hledání nájemníků.  V květnu už byl byt obsazen. Za cenu, kterou mi tenkrát poradil jeden realitní makléř. Byla jsem v realitním světě absolutním nováčkem a nezjistila jsem si dostatek informací o možnostech, které byly. Věřila jsem zkušenému.

Nastal čas pro realizaci našeho snu – koupě vlastního bytu na hypotéku, kterou nám alespoň částečně bude platit nájem z manželovy nemovitosti.

 

Našla jsem nádherný byt, trochu nad naše finanční možnosti. Bylo to zkrátka se vším všudy „tak tak“, ale šli jsme do toho.

Už v srpnu jsme se zabydleli a netrvalo to ani půl roku a nájemníci v bytě, který nám zásadně pomáhal se splácením hypotéky, žádali o snížení nájemného o vysokou částku. Vedlejší dům totiž procházel celkovou rekonstrukcí, doprovázenou neustálým hlukem. Přes den kladiva a vrtačky, v noci turisté táhnoucí ulicemi. Nezbývalo, než na návrh přistoupit.

Čekali jsme druhé dítě a v tu chvíli nebylo jiné možnosti. Aby toho nebylo málo, manželovi byla snížena mzda z důvodu nedostatku projektů. Omezili jsme rodinné výdaje, kde se dalo, a já dnem i nocí přemýšlela a zjišťovala, jak získat větší finanční jistotu. ­­­­ Naše rezervy se tenčily.

Centrum města, kde se dlouhodobě nedá vydržet? Nejlepším řešením se zdálo být krátkodobé ubytování. Nedokázala jsem si však představit, že se o službu starám sama, se dvěma malými dětmi. 

 

A pak přišel den D, kdy jsem poprvé zaslechla slovní spojení „Home Staging“. Okamžitě jsem se nechala pohltit a dnem i nocí studovala veškeré informace, na které jsem narazila.

 

Připravovala jsem velkou akci s jediným cílem: Zajistit naší rodině finanční jistotu a klid.

Nájemníci se sami od sebe rozhodli odejít. V prvním okamžiku mě to absolutně vykolejilo. To je to opravdu tak špatné??? 

Za manželovy psychické podpory jsem se vrhla do bytu, který byl nájemníkem uvolněn ještě před koncem výpovědní lhůty. Celý den jsem strávila přípravou prostoru pro focení a druhý den s vypůjčenou technikou pořídila fotografie. Ještě ten večer visel připravený inzerát v nabídce na internetu a já se začala modlit. Cenu jsem stanovila na hranici únosnosti ve srovnání s konkurencí a čekala. 

 

Povedlo se! Zacílila jsem přesně a o byt se "popraly" společnosti, které se zabývaly zprostředkováním krátkodobých pronájmů.

 

Jejich konkurenční boj vytáhl cenu z inzerce ještě o 10 000 korun výš. Ve výsledku jsme od té doby dostávali přesně dvakrát více než od původního nájemníka.

WAU! Home Staging funguje!

 

Od tohoto úspěšného momentu jsem se Home Stagingu (přípravě nemovitostí pro vstup na realitní trh) začala věnovat naplno. Propojila jsem ho i se svou obrovskou vášní, kterou vždy bylo a bude fotografování.

 

Dosud jsem připravila pro vstup do nabídky více jak 80 nemovitostí. Krásná slova spokojených klientů jsou mým hlavním motorem, co mě neustále žene kupředu. 

 

Své zkušenosti s radostí předávám prostřednictvím tohoto webu a článků. Ráda bych díky informacím na těchto stránkách pomohla každému čtenáři, aby dokázal proměnit svou nemovitost v lukrativní zboží sám.

V lednu letošního roku končila naše tříletá smlouva s touto firmou, opět jsem využila šance, našla lepší možnost pro naši nemovitost a vytěžila tak pro naši rodinu dalších + 12 000 Kč měsíčně. Mohu se tak s klidným srdcem ponořit do třetího mateřství. Peníze navíc můžeme opět investovat způsobem, který nám zajistí lepší stáří. Nenudím se:) 

Vím, že každý nemá to štěstí, aby byl majitelem bytu v centru města. Přesto věřím (a denně se o tom přesvědčuji), že věnovat čas kvalitní přípravě domova před vstupem do realitní džungle se velmi rychle vrátí. Jak v dobrém pocitu, tak i v ušetřeném čase a v neposlední řadě ve vyšším zisku.