Než začnete nemovitost nabízet, udělejte tohle…

Minulý týden nás kontaktovala Zuzka, moje dřívější klientka, která má na starost celý dům v Praze a občas potřebuje obsadit některý z bytů novými nájemníky. Řeknu vám, že ve dvou se to opravdu lépe táhne a Home Staging je teď zcela jiné kafe. Když navíc nemovitost i fotím, Lucie mi posouvá dekorace dle potřeb a já nemusím běhat jako pejsek sem a tam.

Co udělat, než nabídnete svůj domov?

1. Definujte cílovou skupinu

Zkuste přesně takhle začít, až budete hledat nájemníka či kupce pro svou nemovitost. Prostě si ho popište na papír se všemi detaily. Jak vypadá? Co dělá? Má rodinu? Jaké má koníčky? Profesi? Příjem? Čím přesněji vymezíte svou cílovou skupinu, tím lépe se vám také bude pracovat na inzerci. Uděláte fotografie přímo na míru vysněnému klientovi a on si vás najde. Tahle taktika se mi už několikrát osvědčila, fakt!

2. Nemovitost ukliďte a dolaďte atmosféru

Zejména v této době, kdy se lidé stále obávají vzájemného setkávání, musí inzerce zaujmout na první dobrou. Nepodceňte tedy přípravu domova před focením. Samotné fotky, to je taky kumšt, nemovitosti se fotí jinak než děti na pískovišti. Informací je všude dostatek, jen si udělat čas a věnovat se tomu nebo poptat profíka.

Každá stovka navíc k měsíčnímu pronájmu se počítá a dobrá příprava se vám tak velmi rychle zaplatí. A hlavně si budete moct ze zájemců vybrat a nebudete nuceni dělat kompromisy, o časové úspoře ani nemluvě.

3. Zachovejte dokonalý stav

Je potřeba dbát na to, aby nemovitost při prohlídce vypadala opravdu stejně jako na fotografiích. A co víc? Měla by být čerstvě vyvětraná, provoněná, příjemná teplota, světlo. Zkrátka když projdete všechny lidské smysly, neuděláte chybu.

Věřím, že až se pustíte do akce vy, budete stejně nadšeni a pohlceni jako my dvě při přípravě tohoto bytu. My jsme ve flow vlastně pořád, ve všech oblastech naší práce. Jen ta administrativa a daně, to nás teda moc nebaví. Koho však ano? Sem s ním.

Tagy:
Pavlína Štefanová
Je nadšená organizátorka domovů, Home Stagerka a interiérová fotografka. Spolu s Lucií Kocman vytvořily projekt O domovē. Pomáhají vnést do každého domova systém a harmonii. Jsou autorky internetového seriálu Královny pořádku.
Komentáře