Zimní dovolená za méně než polovinu?

Jarní prázdniny už má většina z nás za sebou. Jak jste si je užili?

Jsme s manželem spíš investoři než utráceči, proto nám dovolená za desetitisíce úplně nevoní. S třemi dětmi už se dostáváte někdy až na hranici 100 000 korun, pokud si opravdu chcete něco “dovolit”.

lyzovani v Rakousku
Na vrcholu Tyrolských Alp…

Právě z těchto důvodů jsme se před 8 lety zaregistrovali na server Home exchange, přes který si měníme domovy a jezdíme, kam se nám zachce. Systém jde pořád dopředu a už to dávno není o tom, že musíte najít rodinu, která si domov s vámi vymění přesně ve stejný čas. Nyní systém nabízí cestování za body – tzv. Guest Points – ubytujete někoho, vyděláte GPs, jedete někam? GPs utratíte.

Server sám nabídne, dle lokality a ubytovací kapacity, jaké bodové ohodnocení na noc by daná nemovitost měla mít, ale finální hodnotu určuje jen sám majitel. Náš domov třeba stojí 222 GPs na jednu noc (Systém mi nabízel 210 GPs, jen jsem to číslo chtěla hezčí a jde kdykoli změnit).

K napsání tohoto článku mě inspiroval rozhovor s mou kamarádkou, která s rodinou strávila týden jarních prázdnin na Lipně. Od soboty do soboty, sami si vařili, přičemž musela dovézt i sůl, olej apod., neměli úplně nej počasí a lyžovali jen 4 dny, dvakrát na Lipně a dvakrát za hranicemi v Rakousku. Z hlavy sečetla tento týden na 55 000 Kč. Jde o čtyřčlennou rodinu, dvě děti nad 8 let.

Počasí na jedničku!

Týden před jarními prázdninami jsem sedla k počítači a oslovila asi šest ubytování v Rakouských Alpách. Do pár hodin jsem měla apartmán 2+1 přímo v Rakouském Innsbrucku na 5 dní (pondělí-pátek) za 600 GPs. No a jelo se.

Naše bydlení na svahu nad Innsbruckem.

Takže jinými slovy, naše dovolená vyšla na 18 000 Kč včetně lehkého občerstvení na svahu cesty i vstupu do Aquaparku.

Čtyři dny na kopcích, pokaždé jinde v okolí. Jeden den jsme věnovali ledovci Stubai, ale na nás tam bylo moc lidí. Hannes, který nám apartmán propůjčil, nám doporučil jiná menší střediska, která byla naprosto super, ve výšce do 2000 m.n.m., takže i teplotně přijatelnější!

Výhled z půjčeného domova v Innsbrucku

Když jsme registrovali náš domov do systému Home exchange, bylo  v celé ČR do 10 nemovitostí. Dnes už konečně nabývá tento způsob cestování na významu, aktuálně je v ČR registrováno 267 domovů. Čekala bych mnohem větší růst, protože ten systém je naprosto skvělý!

Roční členství stojí 150 USD, a pokud nerealizujete výměnu, máte další rok zadarmo. Už jen registrací můžete získat GPs a pomalu to rozjet, GPs v systému nezískáváte jen za ubytování někoho jiného, ale i za ověření profilu, doporučení přátelům apod.

My se letos chystáme ještě vyměnit domovy s párem z Mnichova, kam jedeme na prodloužený víkend s manželem, do Amsterdamu poletím se svými sestřičkami a mamkou a k moři to snad taky vyjde, uvidíme.

Jestli Vás tento způsob cestování zaujal, neváhejte a pojďte do toho! Přes tento link získáte do začátku nějaké GPs: https://www.homeexchange.com/?sponsorkey=pavlina-eeeaa

Super bar se skvělými preclíky na vrcholu střediska Mutterer Alm.

Uvidíte, že sbírat body není vůbec těžké! Jedete někam v létě? Označíte svůj domov v kalendáři jako volný a ubytujete u vás nějaké hosty, vyděláte si na svou příští dovolenou raz dva. Svůj domov můžete zaregistrovat i zdarma a v celém systému se nejdřív zorientovat.

Občas se ptám na zážitky přátel z all inclusive pobytu někde u moře. Většinou je to vzpomínka na jídlo u snídaně, pláž a animační program, kdy své děti v podstatě neviděli. Pokud se jich zeptáte s odstupem času, už je to spíš jen „jooo bylo to fajn“, nic konkrétního. Když se zeptáte mě na naše zážitky z Portugalska, Krakowa či Španělska, nepřestanu mluvit aspoň půl hodiny. Home exchange je o skvělých zážitcích a nových přátelích.

Naše malá velká snowboarďačka.

 Pro ty, co sní o dovolené, kde jim někdo uvaří a kde svoje děti díky animacím skoro nevidí, pro ty to opravdu není. Tak, to jsem vám takhle před sezónou chtěla sdělit, věřím, že se vám to bude líbit tak jako mně a už jinak nebudete nikdy chtít cestovat!

Krásný den,

Pavlína

Pavlína Štefanová
Je nadšená organizátorka domovů, Home Stagerka a interiérová fotografka. Spolu s Lucií Kocman vytvořily projekt O domovē. Pomáhají vnést do každého domova systém a harmonii. Jsou autorky internetového seriálu Královny pořádku.
Komentáře